Al-Plast - logo

Al-Plast 1

Okna, drzwi, parapety

Z pasji dla Twojego domu

SPECTRAL 45

Spectral 45
SPECTRAL 45 jest systemem aluminiowym, służącym do wykonywania nie wymagających izolacji termicznej elementów architektonicznej zabudowy wewnętrznej i zewnętrznej, np.: różnych typów ścianek działowych, okien, drzwi, w tym drzwi przesuwanych ręcznie i automatycznie, drzwi wahadłowych, boksów kasowych, gablot.
  • Głębokość konstrukcyjna kształtowników okna wynosi: 45 mm (ościeżnica), 53 mm (skrzydło), a drzwi odpowiednio: 45 mm i 45 mm. Przyjęte głębokości kształtowników skrzydła i ościeżnicy dają efekt jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej po zamknięciu - w przypadku okna i efekt zlicowanych powierzchni skrzydeł i ościeżnicy - w przypadku drzwi.
  • Szczelność zapewniona jest dzięki stosowaniu specjalnych uszczelek z kauczuku syntetycznego EPDM, który gwarantuje odporność na starzenie podczas wieloletniej eksploatacji. Uszczelki przyszybowe i uszczelkę centralną przycina się pod katem 45° i klei w narożach. Otwory wentylacyjno - drenażowe od strony zewnętrznej zakryte są osłonkami z tworzywa sztucznego.
  • Szyby lub inne wypełnienia montowane są za pomocą listew i uszczelek przyszybowych. System pozwala na stosowanie zestawów szybowych grubości od 2 mm do 26 mm. Tak szeroki zakres grubości wypełnień gwarantuje możliwość stosowania większości typowych szyb.
  • Konstrukcja systemu SPECTRAL 45 umożliwia zamontowanie w niej typowych, wg standardów europejskich, okuć, zamków, zawias. Dzięki temu możliwe jest realizowanie różnych życzeń naszych klientów bez zmiany podstawowej konstrukcji.
  • Powłoki kolorystyczne wykonywane są metodą lakierowania proszkowego.
 

ulotka